Ehdota TSV:n hallitukseen jäseniä verkkolomakkeella 11.8.–14.9.2023

Uutiset   11.8.2023 8.00   Päivitetty 22.9.2023 7.51

TSV:n jäsenseurat voivat tehdä ehdotuksensa hallituksen uusiksi jäseniksi verkkolomakkeella jo etukäteen ennen syyskokousta. Lomake on auki 11.8.—14.9.2023. Ehdotuksen tehneen seuran tulee osallistua syyskokoukseen ehdokkuuden vahvistamiseksi.

TSV:n hallitukseen vapautuu kolme hallituspaikkaa kaudelle 2024–2026. TSV:n jäsenseurat voivat ehdottaa hallitukseen uusia jäseniä jo etukäteen ennen syyskokousta. TSV:n syyskokous järjestetään Tieteiden talolla torstaina 21.9.2023. Ehdokkaita voi yhdistyslain nojalla esittää myös paikan päällä kokouksessa. Toivomme kuitenkin, että mahdollisimman moni tekee ehdotuksensa jo etukäteen verkkolomakkeella.

Ehdotuslomake avataan perjantaina 11.8. klo 8.00 ja suljetaan torstaina 14.9. klo 16.00. Jokaiselle ehdokkaalle tulee nimetä myös henkilökohtainen varajäsen.

Kirjekuoria.Kuva: Diana Light / Unsplash.

Ehdotus hallituksen jäseneksi tehdään verkkolomakkeella:

Ehdotuslomake suomeksi (lomake on suljettu)

Ehdotuslomake ruotsiksi (lomake on suljettu)

Tehdyt ehdotuksen kootaan ja julkaistaan TSV:n verkkosivuilla:

Koontisivu suomeksi

Koontisivu ruotsiksi

Verkossa tehtyä esitystä ei voi enää muuttaa tai perua lomakkeen lähettämisen jälkeen. Ehdotuksen tehneen seuran tulee myös osallistua syyskokoukseen ehdokkuuden vahvistamiseksi.

TSV:n tämänhetkisen hallituksen jäsenet ja varajäsenet on listattu TSV:n verkkosivuille. Lisätietoja ehdokasasettelusta toiminnanjohtaja Lea Ryynänen-Karjalaiselta: lea.ryynanen-karjalainen(at)tsv.fi.